DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2074828-1,51%
Kayseri
23°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükşehir’in Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri’ne süper açılış

Büyükşehir’in Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri’ne süper açılış

ABONE OL
Aralık 29, 2023 14:24
Büyükşehir’in Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri’ne süper açılış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde imali tamamlanan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Spor Tesisleri’nin Açılış Merasimi, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin iştirakleriyle gerçekleşti.

2024 Yılı Avrupa Spor Şehri’ unvanını alan Kayseri, sporun merkezi haline getirecek itibarlı projeler hayata geçmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde üretimi tamamlanan Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri’nin açılışı gerçekleşti.

Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri’nin Açılış Merasimi’ne Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Sayın Bayar Özsoy, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm, ilçe belediye liderleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, genel sekreter yardımcıları, daire liderleri ve vatandaşlar katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki’nin Kayseri’deki vizyon projelerin üzerine yeni projeler eklediklerini belirten Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Değerli bakanım sizlerin Kayseri’mize belediye başkanlığınız devrinde oluşturduğunuz vizyon doğrultusunda her alanda çalışmalarımızı geliştirerek, üzerine bir şeyler ekleme mantığı içerisinde sürdürmeye devam ediyoruz. Hatırlanacağı üzere yapmış olduğunuz bir toplantıda yaklaşık 10 husus üzerinde bizlere ufuk açıcı, kentimize katkı sağlayıcı yaklaşımlar ile Kayseri’mizi ticaretin, endüstrinin, turizmin, eğitimin ve sporun kenti ve başka alanlarda ön plana çıkarmak için tespitler yapmış ve bu doğrultuda çalışmalar yapılması tarafında talimatlar vermiştiniz. Daha sonraki süreçte bu çalışmaların üzerine bizler de müzeler kenti, kütüphaneler kenti, genç ve öğrenci dostu mantığı içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.”

“Sporun, kültürün merkezi olarak kentimizin uğrak yeri oldu”

Başkan Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin kendisinden kelam ettiren bir pozisyona geldiğini tabir ederek, “İçerisinde bulunduğumuz Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi de tekrar sizin ufkunuzla gündeme gelen, daha sonraki süreçte tamamlanan, yatırımlarıyla kendisinden kelam ettiren bir pozisyona geldi. Burayı yalnızca yeşil alandan ibaret olarak kurgulamak yerine, sporun, kültürün merkezi olarak kentimizin uğrak yeri olma istikametindeki çalışmalarımızla gündeme getirmeye ve bu alanda çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Sportif alanların kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü anlatan Büyükkılıç, “Yine sizlerin spor alanında kurguladığı 10 husustan birisi olan ve kurmuş olduğunuz Spor A.Ş. ile çalışmalarımızı sürdürüyor. Birebir biçimde Erciyes Kayak Merkezi’miz de hem turizmin hem sporun amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz süreçte buraya da yeni işlevler eklemek suretiyle Yüksek İrtifa Merkezi ve sportif alanlar üzere çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Anadolu Mükemmeller Diyarı’nda hakikaten 750 bin metrekare alanda yapmış olduğunuz çok hedefli çalışmaların yanında sonradan eklemiş olduğumuz cet sporlarını içeren çalışmalar ile tekrar sporun bir öbür alanını da hayata geçirmiş, atlı okçuluk üzere sporları da hayata geçirmiş bulunuyoruz” sözlerini kullandı.

2024 Avrupa Spor Kenti Unvanı

Kayseri’nin 2024 Avrupa Spor Kenti unvanı aldığını anımsatan Lider Büyükkılıç, “Şehrimizi sizlerin oluşturduğu altyapı ile birlikte spor kenti tarafındaki çalışmalarla 2024 Avrupa Spor Kenti unvanı aldığımızı da sizlerle paylaşmak isterim. İnşallah 2024 yılında Kayseri’mizi sporun merkezi olarak taçlandırmaya devam edeceğimizi belirtirken, yeniden sizlerin takviyeleriyle Kayserispor’umuz da çok şükür kentimizi en hoş halde temsil eden pozisyondadır. Her alanda biz de varız mantığı içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” tabirlerini kullandı.

Büyükkılıç, Sağlıklı Ömür Merkezi’nin yanı sıra Kaykay Pisti, BMX Parkuru ve spor tesislerinin de açıldığını söyleyerek, “Bu millet bahçesi içerisindeki sportif alanlarımıza basket, futbol alanlarıyla, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla, BMX parkuruyla, kaykay pisti alanlarıyla sportif işlevleri eklerken, içerisinde bulunduğumuz Millet Bahçesi Sağlıklı Ömür Merkezi ismi altında iki yarı olimpik yüzme havuzu, çocuklar için yüzme havuzu, fitness ve eğitim merkezi, saunası üzere çalışmaları içeren 4 bin metrekare kapalı alan ile en hoş çalışmaları yapıyoruz” formunda konuştu.

Millet Bahçesi’nde yeni projeler hayata geçiriliyor

Millet bahçesinin işlevini yeni yatırımlarla arttıracaklarını vurgulayan Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Millet bahçesi içerisine 6 bin metrekare çok maksatlı halk kütüphanesini, 5 bin metrekare büyüklüğünde Mimarsinan kent müzesi ve birebir halde turizm odaklı yeme içme kültürünü ön plana çıkaran kentimizin Kreatif Ulusal Bazda kentler ortasında UNESCO tarafından anılmasının akabinde Mutfak Sanatları Merkezi ya da Gastronomi Merkezi ismi altında hem yeme içme hem de atölyeleri ile kendisinden kelam ettiren hale geldiğini paylaşmak istiyorum. 2024 yılının 2’nci gününden itibaren spor hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından rahatlıkla kullanabileceği, ulaşım kolaylığı bağlamında herkesin tercih edeceği, çağdaş, çağdaş, günün şartlarına uygun bu tesisin kentimize iyi, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise tesisin iyi olmasını dileyerek, “Bu hoş tesisimizin açılışında daima birlikteyiz, güzel olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Pahalı liderime da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Özhaseki, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi toprağının devralınma sürecinde yaşananları anlattı.

“Noktayı koymak Memduh Liderime nasip oldu”

Uzun yıllar sonra tekrar teşebbüslere başladıklarını kaydeden Özhaseki, “O periyottaki Garnizon komutanımızla yine teşriki mesaiye geçip, 20 sene evvel verdiğim dilekçeyi buldurup, işe yine başladık. O günden bugüne kadar da bir taraftan askeriye için hoş tesisler yapıldı, bir taraftan da Kayseri halkının kullanacağı çok hoş yerler çıktı. Buraya noktayı koymak da Memduh Liderime nasip oldu. Allah razı olsun, ellerine, emeklerine sağlık” diye konuştu.

“Biz kol kola verdik, sırt sırta verdik”

“Memduh Liderim söylediği için aklıma düştü. Bundan 15 sene kadar önceydi bir program hazırladık, kendisinin de emeği var, zira Melikgazi’deydi. Biz kol kola verdik, sırt sırta verdik, daima birlikte çalıştık. 10 başlıkta Kayseri’de neler yapılmalı diye Kayseri’nin gayesini ve ufkunu belirledik. Altyapıyla uğraştık, kanallar yaptık, arıtma tesisi yaptık. Yüzlerce park yaptık, artık 2 bine yakın park var. Bunlar sıradan belediye hizmetleri, bir de bu kentin olması gerektiği bir yer var. Bir ufuk olmalı, işte o nedir diye 10 başlıkta çalıştık. Sıhhatte Kayseri neler yapmalı? Eğitimde neler yapmalı? Kültürde, sanatta, ticarette, turizmde hatta cümbüşte bu memleket ne yapmalı? Açtığımızda başlıkları çok hoş fikirler çıktı. Oradan başlayan bu süreç çok şükür oldukça bir vakit içerisinde etle kemiğe büründü.”

Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy da Kayseri’nin spor ve sıhhat alanında bu cins yatırımlarla geleceği daha sağlıklı ve güçlü bir formda ilerleyeceğine inancının tam olduğunu tabir ederek, 7’den 70’e herkesin Kayseri’deki tesislerden faydalanabileceğini kaydetti.

Milletvekili Özsoy’dan Lider Büyükkılıç’a teşekkür

Özsoy, Lider Büyükkılıç başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu tesisleri teşvik etme emeliyle hayata geçirilmesi büyük bir adım. Kayseri’nin spor ve sıhhat alanında bu cins yatırımlarla geleceği daha sağlıklı ve güçlü bir halde ilerleyeceğine inancım tamdır. Hem birlikte sporun ve sağlıklı ömrün ehemmiyetini vurgulamak, bu tesislerin kıymetini koruyup, sayılarını artırmasını destekleyecektir. Böylesine yararlı bir tesisin hayata geçirilmesinde emeği geçen Etraf ve Şehircilik Bakanlığımıza, TOKİ’mize, Büyükşehir Belediye Liderimize ve tüm grubuna çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Millet Bahçesi’nin açılışına Cumhurbaşkanımız gelecek”

Konuşmaların akabinde dualar eşliğinde kurdele kısmı ile Sağlıklı Hayat Merkezi ve Spor Tesisleri’nin açılışı gerçekleşirken, Bakan Özhaseki de “Millet bahçesinin açılışına Cumhurbaşkanımız gelecek, inşallah programa aldılar, bizimkisi yalnızca spor salonun açılışıdır. İyi uğurlu olsun” dedi.

Daha sonra merasim kapsamında, protokol tarafından Sağlıklı Ömür Merkezi ve Spor Tesisleri ilgiyle gezilerek, teknik bilgiler alındı. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

backlink satın al