DOLAR 33,0811 0.1%
EURO 36,1010 0.21%
ALTIN 2.562,780,07
BITCOIN 20678245,34%
Kayseri
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kayseri’de Vilayet Afet ve Acil Durum Uyum Toplantısı Gerçekleştirildi

Kayseri’de Vilayet Afet ve Acil Durum Uyum Toplantısı Gerçekleştirildi

ABONE OL
Ocak 12, 2024 11:00
Kayseri’de Vilayet Afet ve Acil Durum Uyum Toplantısı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında gerçekleşen, Vilayet Afet ve Acil Durum Uyum Toplantısı’na katıldı.

Kayseri Valiliği Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ndeki Vilayet AFAD Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, AFAD Kayseri Vilayet Müdürü Osman Atsız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Lideri Gonca Arın, İtfaiye Daire Lideri Mustafa Metin Kızılkan, Kayseri Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, Vilayet Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Sibel Livdumlu, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile kaymakamlar, bölge müdürleri ve bürokratlar katıldı.

6 Şubat zelzelelerinin olduğu gün daima bir arada kelam konusu yerde toplandıklarını ve ne yapacaklarını konuştuklarını hatırlatan Vali Gökmen Çiçek, toplantıda yaptığı açıklamada, “Bugün o günden sonra neler yaptık, hangi çalışmaları yaptık ve kentimizi sarsıntıya hazırlamak için neler yapıyoruz, neler yapacağız, hem birinci başta bunları hem de kış önlemlerinde neler yapacağımızı planlamak için bir aradayız” dedi.

“Kayseri’de bir AFAD Birlik Müdürlüğü’nün kurulmasına karar verildi”

Vali Çiçek, 6 Şubat sarsıntıları sürecinde Kayseri’nin tüm kurum, kuruluşları ve vatandaşları ile bölgede akın akın yardıma koştuğunu lisana getirerek, şunları söyledi:

“Kendi kentimizi de hem gördüğümüz sarsıntıdan oradaki deneyimlerimizden ders alarak neler yapabileceğimizi ve neler yaptığımızı, neler planladığımızı bugün daima birlikte istişare etmek için bir ortadayız. Bu süreçte bir kadro gelişmeler oldu. Bizim için en sevindirici AFAD açısında gelişmelerden bir tanesi Büyükşehir Belediyemiz, milletvekillerimiz, biz, AFAD Müdürlüğü’nün çalışmaları ile Kayseri’de bir AFAD Birlik Müdürlüğü’nün kurulmasına karar verildi. Bu birliğin Kayseri’de olması çok kıymetli. Bu birlik birebir afetlere müdahale edecek olan deneyimli kurtarmacılardan oluşuyor. Birebir vakitte ikinci bizim için müjdeli haber de AFAD Lojistik Binamızın yapılıyor olması. O da başlayacak. O da Kayseri için değerli adımlardan birisi. Bu süreçte hem kurum olarak çok çalışmalar hakikaten yapıldı. Hak sahipliğinde bildiğim kadarı ile Çevre-AFAD iş birliği içerisinde güzel yerlerdeyiz.”

Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Afet işleri Daire Başkanlığı’nın çok daha fazla kendileri ile iş birliği yapacağını da lisana getirdi.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç da bu çalışmanın manalı ve değerli bir çalışma olduğunun altını çizerek, “Önemli ve manalı olduğuna inandığımız bu türlü bir çalışmanın güzel sonuçlar vermesini temenni ediyorum. 6 Şubat sarsıntısının adeta milat olarak, değişik zelzeleler yaşadık lakin dünyada kendisinden kelam ettiren bu türlü bir felaketi Mevla’m yaşatmasın diye dua ediyoruz. Bizlerin de o süreç içerisinde yaptığımız çalışmalar, değerlendirmeler ve sonrasında almamız gereken tedbirler niyetinde her kurumun üzerine düşeni ziyadesiyle yapması gerektiğinin bilincindeyiz” diye konuştu.

Muhtemel afetler için başka bir alan oluşturduklarını hatırlatan Lider Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilgili ilçe belediyeler olarak bu alanda yapmış olduğumuz daha evvel çalışmalara ilaveten son süreçte yapılması gereken çalışmaları da gündemimize alıp, Afet İşleri Daire Başkanlığı başta olmak üzere adeta farklı bir alan oluşturarak, bu mevzuda ne yapılması gerektiği, kurum ve kuruluşlarla dayanışma içerisinde üzerimize düşeni yapma tarafında iş birliğini önemsiyoruz” sözlerini kullandı.

“Karla gayrette Kayseri, üzerine düşeni ziyadesiyle yapıyor”

Büyükkılıç, karla çabada Kayseri’nin üzerine düşeni ziyadesiyle yaptığını vurgulayarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Kış hazırlıkları konusunda aslında belediyeler olarak en kıymetli alanlarımızdan birisinin bu olduğunun şuurundayız. Çok şükür Kayseri tabiriyle ‘karı havada yakalama’ mantığı içerisinde karla gayrette Kayseri, üzerine düşeni ziyadesiyle yapıyor. Karayollarımız ve başka kuruluşlarımız da bu alanda üzerine düşeni yapıyor. Tabi ki trafik kurallarına uymamız da bu işin olmazsa olmazıdır. Yollarımızın standartlarını yükseltiyoruz, sonrasında nezaket kuralları içerisinde bir hatırlatmada bulunuyoruz. Ne olur kurallara uyalım, ne olur yolların standardının yükselmesinden ötürü çok hız yapmayalım diye hatırlatıyoruz. Kayseri’miz büyükşehirlerin konforunu yaşatan, büyükşehirlerin sorununu yaşatmamaya itina gösteren, ulaşım alanında her türlü gerek araç, gereç gerekse altyapı açısından üzerine düşeni yapmaya itina gösteriyor. Yeniden Valiliğimiz ile dayanışma içerisinde çalışmalar yapmak suretiyle hem merkezi hem de taşrasıyla Kayseri’mizi daha yaşanılabilir kente dönüştürmeye çaba gösteriyoruz.”

Konuşmaların akabinde, toplantı kapsamında sunumlar gerçekleştirildi. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

backlink satın al